Diagnostyka komputerowa

Diagnostyka komputerowa samochodu

W większości przypadków za kontrolę nad pojazdem odpowiada komputer pokładowy. W momencie powstania usterki sygnalizuje problem i pomaga go zlokalizować. Diagnostyka komputerowa to niezwykle przydatna usługa, która pozwala w łatwy sposób wskazać przyczynę awarii czy nieprawidłowe funkcjonowanie samochodu. Specjalistyczny sprzęt nie tylko określa stan auta, ale też porównuje wartości parametrów.

Na czym polega diagnostyka komputerowa?

Diagnosta podłącza komputer samochodowy do laptopa i sprawdza pracę wszystkich podzespołów. Wyposażenie pojazdu w układy diagnostyczne przyczynia się do szybkiego określenia usterki, w tym odchyleń od normy. Diagnostyka komputerowa samochodu pozwala na zapis oraz odczyt kodu błędu w dość krótkim czasie. Mechanik może w precyzyjny sposób wskazać źródło awarii.

Zazwyczaj kontrolki ostrzegawcze sygnalizują problem z odpalaniem czy utratą mocy. Aby w przyszłości uniknąć wysokich kosztów naprawy, wystarczy zgłosić się do wyspecjalizowanego warsztatu. W naszym serwisie samochodowym Grosel oferujemy szeroki zakres usług diagnostycznych, m.in. kompleksowe przeglądy pojazdów. Prowadzimy także sklep motoryzacyjny, w którym dostępne są oryginalne auto części albo zamienniki.

Firma Grosel „Auto Serwis i Części” znajduje się przy ulicy Przewóz 39 w Krakowie. Zapewniamy profesjonalną obsługę samochodów osobowych oraz dostawczych, a także bogate wyposażenie zaplecza diagnostycznego. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego i skorzystania z naszych usług!

Kup części w naszym sklepie a dostaniesz rabat na montaż