Wymiana filtrów

W naszym warsztacie świadczymy kompleksowe usługi z zakresu wymiany filtrów oleju, powietrza, paliwa oraz gazu. Siedzibą naszej firmy jest Kraków, jednakże od dawna obsługujemy klientów również z okolicznych miejscowości.

Wymiana filtrów paliwa

Przeprowadzana przez nas wymiana filtra paliwa odbywa się zawsze skutecznie i fachowo. Zabieg ten jest ważny, bowiem sprawny filtr zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie, zapobiegając tym samym ich przedostawaniu się oraz spalaniu w silniku. W samochodach benzynowych zaleca się dokonanie zmiany co ok. 100 tys. (w nowoczesnych modelach) albo 30 tys. km (w przypadku aut wyprodukowanych do ok. 1995 r.). Z kolei w pojazdach napędzanych olejem napędowym instrukcje obsługi serwisowania zalecają, aby wymiana filtrów odbywała się po przejechaniu 50-60 tys. km.

Wymiana filtrów gazu w pojazdach zasilanych dodatkowo LPG

Wymiana filtra gazu powinna być natomiast przeprowadzana przynajmniej raz do roku, po przejechaniu średnio 10-15 tys. km, chyba że konkretny producent instalacji gazowej zaleca inaczej.

Wymiana filtrów oleju

W zakres naszych usług wchodzi również wymiana filtra oleju, służącego do zatrzymywania zanieczyszczeń znajdujących się w oleju silnikowym. Regularna zmiana filtrów tego rodzaju jest szczególnie istotna, wpływa bowiem na utrzymanie sprawności silnika. Zaleca się więc wykonanie usługi co ok. 15 tys. km (w przypadku silników benzynowych najnowszej generacji) albo 30 tys. km (w silnikach typu diesel), najlepiej dokonywać tej wymiany raz do roku, gdyż sprawne smarowanie silnika ma olbrzymie znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania zapewnia jego bezawaryjne działanie przez lata.

Wymiana filtrów powietrza

Naszą ofertę uzupełnia fachowa wymiana filtra powietrza. Stanowi on ochronę silnika przed wnikaniem do niego zanieczyszczeń, wody, liści oraz innych ciał obcych. Standardowo wskazana jest zmiana tego elementu co ok. 20-30 tys. km, a w sytuacji częstego podróżowania po drogach nieutwardzonych – jeszcze częściej.

Nasz serwis w Krakowie oferuje sprawną wymianę konkretnego filtra lub wszystkich filtrów (co jest przez nas rekomendowane), a także kompleksowe skontrolowanie tego komponentu. W pracy wykorzystujemy wyłącznie części oryginalne oraz wysokiej klasy zamienniki od renomowanych producentów. Jako polecany, ceniony przez Klientów serwis z Krakowa możemy zagwarantować najwyższą jakość oraz profesjonalizm usług. Zapewniamy ponadto korzystne ceny oraz możliwie najszybszą realizację usług. Służymy też doradztwem dotyczącym m.in. prawidłowego użytkowania filtrów.

Kup części w naszym sklepie a dostaniesz rabat na montaż